Georg Fischer +GF+

Spoločnosť Georg Fischer +GF+ bola založená v roku 1802. Švajčiar menom Johan Conrad Fischer kúpil neďaleko svojho rodného mesta Schaffhausen bývalý mlyn, ktorý prerobil na malú zlievareň a položil tým základy dnešnej medzinárodnej korporácie. Fischerovmu podnikaniu sa darilo a expandoval do zahraničia. Už v roku 1827 spolu so svojim synom Georgom Fischerom I. založil v rakúskom meste Hainfeld oceliareň. Následne v roku 1833 bola založená v meste Traisen ďalšia oceliareň, ktorej riadením poveril svojho syna Bertholda Fischera. Johan Conrad Fischer zomrel v roku 1854. Fabriky zdedil najstarší syn Georg Fischer I.

V roku 1895 bola založená fabrika v nemeckom meste Singen. Práve v tomto závode bola v roku 1957 prvýkrat spustená výroba PVC a PE tvaroviek. V priebehu ďalších desaťročí prešla firma mnohými revolučnými zmenami a zriadila výrobné závody v krajinách po celom svete. V súčasnosti je spoločnosť rozdelená na 3 divízie: GF Piping Systems, GF Casting Solutions a GF Machining Solutions. Aktívne pôsobí v 33 krajinách a zamestnáva približne 15 000 zamestnancov. Georg Fischer patrí k svetovým hráčom pôsobiacim v prostredí globálnej konkurencie. Všetky tri divízie spoločnosti patria k trhovým, ale aj technologickým lídrom v oblasti svojho pôsobenia.

Úspech divízie GF Piping Systems pod ktorú patrí aj naša spoločnosť, je založený na cielenom riešení problémov zákazníkov prispôsobenom ich odvetviu, umiestneniu a účelu. Integrované riešenia, ktoré ponúka GF Piping Systems, im pomáhajú realizovať ich aplikácie rýchlejšie, lacnejšie a dlhodobo udržateľne.